anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Częstotliwość odświeżania

profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Częstotliwość odświeżania

Witam, mój problem polega na jakości obrazu z telewizji kablowej poprzez moduł CI. Obraz rozmazany , gruboziarnisty, brak w nim czystosci i płynności. Tv xf9005, pokazuje w info że jakość obrazu to 1080i /25HZ, właśnie dlaczego 25Hz? Nie znalazłem nigdzie ustawień zmiany rozdzielczości, zmiana motionflow i kliszy nie wnosi poprawy, uptade zrobione, reset zrobiłem, bez zmian. Model wymieniłem po problemach z poprzednim xg8096, i z deszczu pod rynnę. U sąsiada obraz płynny, ładny 1080i /50Hz tv LG. W czym problem?

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Qulfon,

posłałam Twoje zapytanie do naszego zespołu wsparcia, damy znać jak tylko będzie odpowiedź.

A czy kontaktowałeś się już w tej sprawie samodzielnie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam,  Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z firmą Sony.

Posiadany przez Pana model telewizora został wyposażony w 100Hz matrycę.
Jednak informacja, która wyświetla się na ekranie informuje, że sygnał dostarczony do telewizora jest w rozdzielczości 1080 i częstotliwości odświeżania 25Hz.
Taki sygnał telewizor odbiera i taki sygnał jest przez niego wyświetlany.
Prosimy o informację, czy z innych źródeł, takich jak aplikacje, podłączone urządzenia HDMI, problem również występuje?


W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub telefon pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Czy u sąsiada też jest moduł CAM? Czy dekoder? Coś jest nie tak skoro sygnał do telewizora trafia w 25Hz, moj typ to moduł.

 

XF9005 to jeden z lepszych telewizorów na rynku, pod kątem płynności ruchu. Od siebie mogę dodać, 

 

Motionflow - Własny

Gładkość - 3

Czystość - 2

Tryb kliszy - Mały/średni

profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

U sąsiada dekoder. W poprzednim modelu KD-55XG8096 obraz bajka poza cloudingiem i beznadziejnymi kątami patrzenia, wymieniłem na xf9005 i z deszczu pod rynnę. Jadę po pracy po dekoder do operatora, dam znać co wyszło z tego.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego Qulfon Ja mam moduł Canal plus a programy HD odbieram w rozdzielczości 1080i 25Hz i obraz mam super,moduł nie ma nic wspólnego z jakością kanału,on tylko dekoduje kanały płatne,wystarczy wyciągnąć moduł i obejrzeć kanały niekodowane,ta sama jakość 1080i 25Hz.Musisz mieć problem z instalacją antenową.

Kosecki
profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Operator twierdzi że nie ma problemu, siła i jakość sygnału powyżej 95%. Nie wiem już czego się zaczepić aby dało się oglądać. Wiem że moduł tylko rozkodowuje sygnał, ale każdy twierdzi że nie jego wina. Instalacja jeszcze w sobotę była dobra, zepsuła się zaraz po podpięciu nowego TV? Taki przypadek?

Zamieszczam zdjęcia, proszę wierzyć aparat jest ok.

Polsat News 576i/25HZ

IMG-20200709-WA0005.jpeg

TVN24 HD 1080i/25Hz

 

IMG-20200709-WA0009.jpeg

TVPINFO HD 1080i/25Hz

 

IMG-20200709-WA0007.jpeg

Zdjęcia bez zbliżenia, odległość od 50-100 cm od ekranu. Jakiś pomysł?

 

A TUTAJ HDMI Z DEKODERA, ZARAZ PO PODŁĄCZENIU KABLA, BEZ REGULACJI I USTAWIEŃ, ROŻNICA OGROMNA, WIEC KABEL DOBRY, ZOSTAJE MODUŁ, LUB PROBLEM Z TV, Hmmmmm 

 

IMG-20200709-WA0014.jpeg

IMG_20200709_193821.jpg

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Qulfon  Wpisz w wujka google: HDTV- Wikipedia. Tam jest odpowiedź na Twoje wątpliwości.

Możesz poczytać również o kłótniach od wielu lat czy 720p jest lepsze od 1080i dla sportu.

 

profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Na tym forum znalazłem post w którym podobny problem został rozwiązany. Problemem był kanał zwrotny w kablu koncentrycznym, zakup pewnego urządzenia, filtru eliminowało ten problem. Zakupię, sprawdzę.

https://satmania.com.pl/filtr_kanalu_zwrotnego_dse_hpf85a,124,_1117.html 

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Sprawa jest bardzo prosta, jeżeli na innych źródłach TV wyświetla obraz poprawnie to wina leży po stronie sygnału. Tutaj szukałbym problemu. Na sygnale kablowym obraz XF9005 powinien być ostry jak żyleta.