anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciągle działający dysk twardy - 50W805C - Android TV

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

Ciągle działający dysk twardy - 50W805C - Android TV

Często korzystam z podłączonego do tv dsku twardego (przez USB).

Od samego początku, jak wyłącze telewizor (w tryb czuwania) to dysk twardy cały czas pracuje. Co chwile się rozkręcają i spowalniają talerze. Tak jak by telewizor czegoś szukał na dysku.

 

Trzeba wyłączyć telewizor z prądu aby przestał działać dysk.

 

Czy u innych też występuje taki objaw?

Czy to ew zależy od modelu dysku (mam Toshiba 500 GB)?

 

Nie za bardzo chcę odłączać dysk od telewizora bo potem bardzo długo sczytuje jego zawartość (15-30 minut) a przez ten czas nie widzi zawartości albo przycina obraz.

16 ODPOW. 16
ewule-83
Poszukiwacz

witam, czy został problem naprawiony?  Posiadam od 3 dni nowy tv Sony z 2020r. i mam ten sam problem... Dysk cały czas pracuje po wyłączeniu tv. W ogóle bez sensu bo szybciej sie zużyje.. Pierwszy raz widzę takie działanie. Poprzednio miałam Sharpa i Panasonic i wszystko było normalnie. Wyłączał się a włączał jak miał nagrywać i znów wyłączał.

 

Jakies pomysły?

profile.country.PL.title
MateuszMM
Poszukiwacz

Wiadomo coś?

profile.country.PL.title
felis-7
Poszukiwacz

Witam

Czy coś się zmieniło w tym temacie? Mam taki sam problem. Wyłączam z pilota TV, ten przechodzi w stan czuwania,  a dysk cały czas pracuje. Znalazł ktoś jakieś rozwiążanie?

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Rozwiązaniem jest chyba tylko zmiana TV na inną markę😉. Należałoby dodać, że z podłączonym dyskiem (czy pendrive) TV wyłączony pilotem pobiera ok. 20 do 25 W zamiast deklarowanych 0,5 W (cały czas odczytuje dane, w jakim celu ?). Ciekawe, że według Sony HDD musi działać ciągle, a według innych producentów nie musi. Widać dla Sony zbyt skomplikowanym jest aby po wyłączeniu TV pilotem odciąć zasilanie portów na USB.

profile.country.PL.title
felis-7
Poszukiwacz



@AND.N_11  napisał(a):

Rozwiązaniem jest chyba tylko zmiana TV na inną markę😉. .


Cóż kupiłem sony i nie chce mi się bawić w wymiany. Zresztą nie bardzo jest na co. mam 8 letniego samsunga z którego byłem bardzo zadowolony. Niestety potrzebowałem 4K. Po pierwsze testowałem nowe samsungi. Niestety przepadły na odtwarzaniu różnych formatów z USB. Nawet na standardowym playerze sony je zagięło. Testowałem inne marki. Na koniec pozostał LG i Sony. LG był bardzo fajny, ale na matrycy IPS i jakość obrazu była w moim odczuciu gorsza. (Nie chcę LG OLED, bo używam długo  TV, a te matryce się podobno wypalają).

Póki co znalazłem półśrodek. Mam dysk WD i on ma taki narzędziowy program, który wyłącza go po zadanym czasie bezczynności. Ustawiłem na 10 minut i tyle trzeba czekać po wyłączeniu sony.

Ogólnie sony ma więcej wad, ale to nie temat na ten wątek. Inna sprawa, że ogólnie nowe TV mają sporo rzeczy, do których można się przyczepić.


 

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Felis-7, również kupiłem Sony (55 cali XF9005) i można powiedzieć pogodziłem się z jego pewnymi mankamentami funkcjonalnymi i częściowo je obszedłem. Obraz mi w pełni odpowiada, a to najważniejsze w sumie. Choć jak będę kupował następny być może nie za długo, (przydałby się jednak nieco większy) raczej nie będzie to Sony, a jakiś Samsung. Mam przystawkę Mi Box 4, więc miałbym na nim 2 systemy, Tizen i Android (z Kodi VLC i innymi aplikacjami). Myślę, że w takim połączeniu TV (Kodi z Mi Boxa) już by wyświetlał zdjęcia w dużej rozdzielczości 4K, a na tym mi zależy. Również problem z odtwarzaniem różnych formatów video byłby rozwiązany.

profile.country.PL.title
felis-7
Poszukiwacz

Na kodi nie licz do końca jeśli chodzi o formaty. Nie obsługuje wmv, zresztą wbudowany odtwarzacz sony również. Lepiej sobie radzi VLC, chociaż też nie ze wszystkimi wmv..To jest kolejna wada Sony i Google TV.

Nowy Samsung chyba da radę z wmv, ale nie odtwarza DIvx, xvid i dźwięku DTS (taki krok w tył w stosunku do starych samsungów). Ogólnie samsung to jakieś +30% ceny do porównywalnego TV innej znanej firmy.