anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Asystent google nie włączą lub nie wyłącza TV XG9505

profile.country.PL.title
raf_02
Użytkownik

Asystent google nie włączą lub nie wyłącza TV XG9505

Dzień dobry.

Ostatnio mam z moim TV, dziwną przypadłość, wcześniej było wszystko ok. Używam pilota do wydawania komend głosowych, np. włącz TV, wyłącz TV. W ten sposób włączałem i wyłączałem telewizor. Jednak ostatnio asystent przestał reagować na te komendy, w sumie reaguje, bo za każdym razem potwierdza że np. ok, włączam urządzenie TV lub ok, wyłączam urządzenie TV, jednak nic się nie dzieje, telewizor albo się nie włącza, albo wyłącza. Dziwne jest to że inne komendy wykonuje, np. uruchom YouTube, czy nawet włącz inne urządzenie, np głośnik sieciowy. Z kolei jak podaje komendy uruchamiające TV przez smartfon, czy tablet z Androidem to telewizor się uruchamia, stąd wykluczam problem z Asystentem Google i winę za to dziwne zachowanie kierują na TV. Spotkał się może ktoś z czymś takim i gdzie szukać rozwiązania.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Reset do ustawiń fabrycznych bo ewidentnie coś z softem TV

profile.country.PL.title
raf_02
Użytkownik

Tak, oczywiście taką opcję znam, aczkolwiek staram się jej uniknąć, od nowa ustawiać kalibracje ekranu, to chyba nie będzie mi się chciało dla tak nie koniecznie istotnej funkcjonalności, skoro telefonem mogę to uruchomić. Tylko wczoraj pojechałem do moich rodziców, oni mają nowszą wersję XH9505 i u nich jest dokładnie to samo, nie działa włączenie-wyłączenie przez komendę przekazaną do mikrofonu pilota, ale już jak TV włączony, to uruchomienie np. Youtube działa. Czy jakiś błąd na moim koncie asystenta Google, czy coś jest nie tak, może z jakąś aktualizacją, która się wgrała no oba TV. Wcześniej na jednym i drugim TV hulało. Sam nie wiem, co o tym sądzić. Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie, czy działa mu włączanie-wyłączanie TV, przez asystenta Google uruchamianego  z pilota TV.

profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Xh9005

Przy włączonym tv odpali YT ,Na włączonym i wyłączonym np zapali oświetlenie.

Natomiast na komendę włącz lub wyłącz tv odpowie jasne włączam urządzenie ale niestety nie włącza . nigdy mi to nie działało ale nie specjalnie w to wnikam i szukam rozwiązania 

profile.country.PL.title
raf_02
Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź. 😀 Jasne ja też za to nie dam się pokroić, tylko akurat ja z tego korzystałem i zdziwiło mnie, że przestało działać. W takim razie wygląda na to, że coś zostało skopane w jakiejś aktualizacji od Googla. Chyba że się jeszcze ktoś zgłosi i powie, że u niego działa.

profile.country.PL.title
raf_02
Użytkownik

Wczoraj wszystko wróciło do normy, czyli mogę po komendzie do mikrofonu w pilocie - włączyć i wyłączyć TV. Dodam, że nie było żadnej aktualizacji w TV. Przypuszczam, że te problemy to była sprawka wujka Googla. 🙂