anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55XG8096 pilot

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

55XG8096 pilot

Witam. Mam kilka problemów z pilotem do tv:

1. Muszę pilotem namierzyć prosto na telewizor aby normalnie funkcjonował(Wymiana na nowe baterie niepomogła)

2.  Czasami po naciśnięciu (może przy przytrzymaniu przycisku przez sekunde) Vol- ścisza telewizor do 0.

Czy te problemy to normalne w tym modelu czy u mnie coś jest nietak?

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Kupiłem go rok temu w listopadzie wiec jest jeszcze na gwarancji. 

Wydaje mi się że działa tak od początku. Myślałem że to normalne w tym tv aż zobaczyłem u znajomego jak na innym modelu sony kreci pilotem po całym pokoju i normalnie działa. 

Wydaje mi się że dioda się nie przesuneła gdyż namieżając pilotem w logo sony nieważne jaka odległość, pilot normalnie działa.

profile.country.PL.title
pgrzesp
Użytkownik

No ja też mam że działa praktycznie w każdym kierunku. A pilot ma taki sam? to jeśli podobny to, zobacz może twój też zadziała na jego tv. Jeśli zadziała będziesz wiedział gdzie jest problem. Co do sklepu to na pewno będą kręcić, ale trzeba próbować wszystkiego, ewentualnie dzwoń na serwis. Mam pytanie czy po tej aktualizacji nie masz problemów z urządzeniem podłączonym do tv np dekoder. Chodzi mi o to że u mnie wcześniej było tak że pilotem wył dekoder wył się tv teraz muszę użyć pilota od tv żeby go wyłączyc a ty jak masz? 

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Ok Pokombinuje. Skoro u ciebie działa w różnych kierunkach to i u mnie powinno. Czyli jednak gdzieś jest problem.

Dzięki za odpowiedź.

Co do twojego pytania to sorry ale nie pomogę. Pod tv mam tylko podłączone xbox i dysk zewnętrzny.

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Dzwoniłem na infolinie. Pani stwierdziła że jeśli trzymam pilot na wprost telewizora i działa to pilot jest sprawny. Jeśli gdzieś skręce pilotem to pilot niema prawa działać bo sygnał idzie tylko na wprost do telewizora.

Mam prośbę do was: możecie napisać jak to u was jest z działaniem pilota do TV?

profile.country.PL.title
pgrzesp
Użytkownik

To widzę że pomogla :slight_smile:

Może spróbuj wyciągnąć baterie poklikaj przyciskami, w ten sposób rozprogramujesz pilota włóż baterie i zobacz, może pomogło. Możesz sprawdzić pilota czy dioda świeci i w którym miejscu jest odpal w telefonie kamerkę i nakieruj pilota jak byś włączał kamerkę, naciskaj przyciskami i zobacz czy dioda działa,czy czasem nie jest przesunięta. Jeśli tv na gwarancji zareklamuj pilota lub jak możesz sprawdź innym pilotem uniwersalnym, bo czasem to nie jest wina pilota tylko czujki w TV. Daj znać czy temat pozostał czy może znalazłeś rozwiązanie. Pozdrawiam 

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Spróbuj wyjąć baterie, wcisnąć przycisk włączania na pilocie od 3 do 5 s i włóż baterie.

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Zrobiłem test: wyciągnołem baterie przytrzymałem przycisk wył przez 5 sek, ponaciskałem różne guziki włożyłem baterie i bez zmian(pilot działa tylko jak go skieruje na wprost telewizora). Test z kamerką: dioda po naciskaniu przycisków świeci się w prawym górnym rogu pilota. Pozostał jeszcze test z pilotem uniwersalnym. Jutro pożyczę od znajomego i sprawdzę.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Temat problemów z pilotem był poruszany również tu:

https://community.sony.pl/t5/android-tv/sony-kd55xf9005-android-9/td-p/3744320/page/2

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Czy jest może odpowiedź od supprortu na mój problem?

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Odpowiedź poniżej:

 

W przypadku problemów z pilotem, uprzejmie proszę o wykonanie poniższych kroków:

- wyjęcie baterii

- wciśnięcie przycisku włączania na pilocie od 3 do 5 s

- włożenie baterii