anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia KD 55X8509C - brak czerni, mleczna poświata w rogach i po bokach ekranu

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Bravia KD 55X8509C - brak czerni, mleczna poświata w rogach i po bokach ekranu

Po bokach obrazu a najmocniej na rogach zamiast czarnego koloru jest nierówna mleczno-szara poświata.
Najbardziej jest to widoczne kiedy tło jest czarne.
Mam nadzieję że mój TV jest po postu popsuty a nie wynika to z "technologii LED".
Jeśli tak jest w każdym to nie kupujcie tego gówna.
Mój 7-mio letni Samsung LCD ma lepszy obraz.
Dodam że kalibrację TV mam z cert. THX, nie jest to kwestia ustawień, źródła itp, ten ekran w rogach jest aż biały.
Też tak macie?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

To biały czy mleczno szary? Ostatnio widziałem taki ekran w Samsungu na stronie fb. Ludzie psy wieszali strasznie i pokazywali swoje fotki matrycy. A wyrażenie "technologia led" identyczne z fb Samsunga...

Patryk281
Poszukiwacz

Nic tak poważnego nie zaobserwowałem,może minimalnie ale przy oglądaniu wogóle nie przeszkadza a też jestem wyczulony na różne podobne sytuacje. Nadmienię że posiadam dwa takie egzemplarze.

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

U mnie jest to bardzo widoczne. Oczywiście, można regulując w ustawieniach obrazu "poziom czerni"  (zmniejszając go), spowodować że to zniknie, ale wtedy wszystko co powinno być szare też będzie czarne. Wg mnie to wynika z budowy tej matrycy i jej rozmiaru, podejrzewam że każdy tak ma. Wrzucę foto wkrótce oraz pokażę jak to zmieniać. Dotyczy to też innych kolorów, tło jakby nie jest równomiernie podświetlone.  Ogólnie nie podoba mi się obraz w tym TV, na każdym trybie jest jakby... za lekką szaro-białą mgiełką, zwłaszcza na obrysie maytrycy. Dodam jeszcze gdzie to wyraźnie widać - jak wchodzicie w HOME i potem w YOU TUBE to nie macie tak, że to czerwone tło jest nierówno podświetlone? W różnych częściach matrycy czerwień jest odrobinę inna. Myślałem że czarny będzie czarny, i że telewizor będzie żyleta - do najtańszych nie należy, z przedłużeniem gw. oraz dwoma parami okularów kosztował coś ok. 6,5 tys. Gdybym wiedział że jakość obrazu będzie taka wątła to bym zaczekał albo kupił OLEDA choć te ponoć na polski rynek wychodzą tylko zakrzywione a tych cudeniek niestety nie rozumiem...moim zdaniem są okropnie brzydkie.

profile.country.PL.title
cristians84
Użytkownik

W moim W75C jest tak samo...

deepdarek
Poszukiwacz

20160117_232305.jpg

Też tak mam ,to znaczy ze to jakas awaria czy co

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Obawiam się że każdy tak ma, tylko mało kto na to zwraca uwagę.

Je jestem zawiedziony, mój stary LCD 50 cali był dużo lepszy.

To pewnie wynika z ledów, - czerń jest czarna, jeśli jest...ale stałem kolory i szary - rozmazana kupa.

Najgrosze jest to że jak mamsz npaisy do fimu w pliku txt to jak sie pojawiają napisy to cały ekran robi się jasńiejszy.

Jakość odbioru tych TV to jest jakiś żart, to w ogóle nie powinno być produkowane.

W sklepie włączają mnóstwo kolorowych szybko ruszających się obrazów, a w domu się okazuje że stałem obrazy są beznadziejne.

W każdym filmie mam rozjaśnione boki ekranu, czarny pasek na dole (jeśli format jest letterbox) też jest tam jaśniejszy i blady.

Kiedyś, jak stary kineskopowy telewizor Elemis spadł mi z lodówki :slight_smile: i mu się siatka kineskopowa odkleiła to właśnie taki był obraz.

To nie trzyma kolorów w ogóle, możan oglądać np mecz, coś w ruchu ale plenerów już nie bardzo...