anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HT-ZF9 problem z dźwiękiem w tylnych głośnikach SA-Z9R

profile.country.PL.title
JR40AMG
Nowicjusz

Sony HT-ZF9 problem z dźwiękiem w tylnych głośnikach SA-Z9R

Witam potrzebuję pomocy z góry dziękuję za wskazówki , cokolwiek

Mam problem z świeżo zakupionym sprzętem Soundbar HT_ZF9.

Listwa działa bez zarzutu natomiast dokupiłem tylne głośniki SA-Z9R i gdy słucham muzyki dźwięk jest ok ale gdy oglądam np. wiadomości lub pogram czy oglądam film gdzie jednocześnie leci muzyka i mówią to muzyka jest słyszalna w tylnych głośnikach ale mowa już nie.

Gdy przystawię ucho blisko tylnych głośników to słychać zniekształconą mowę a raczej taki szelest nie wiem jak to opisać. Dodam że mowę słychać w tylnych głośnikach wtedy gdy włączę pilotem tryb NEWS ale w trybie CINEM,MUSIC,GAME,SPORTS,STANDARD czy AUTO SOUND już nie. Zrobiłem aktualizację nic nie pomogło.

czy ktoś ma jakiś pomysł bo wygląda że zakupiłem wadliwy sprzęt 😞

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

JR40AMG,

 

głośniki SA-Z9R służą do stworzenia prawdziwego wrażenia surround. Bez tych głośników soundbar będzie imitować dźwięk przestrzenny. Z przedstawionego opisu wynika, że głośniki działają prawidłowo - dodają efekty przy oglądaniu treści. 

Kwestia dźwięku może dotyczyć również innych kwestii tj. przygotowanie ścieżki dźwiękowej przez producenta filmu, jakość / kompresja materiału, etc.

 

Jeśli dźwięk nie jest zadowalający rekomendujemy ustawienie odpowiednich odległości głośników w menu ZF9. Dodatkowo można ręcznie wzmocnić dźwieki w danym głośniku - to też może poprawić indywidualne doznania.

 

Pozdrawiam serdecznie,

profile.country.PL.title
JR40AMG
Nowicjusz

Witam O Kudo dziękuję za odpowiedź. Sytuacja się wyjaśniła byłem w Media Markt był tam akurat pan który zaraz odpowiedział na mój problem okazało się że wszystko działa jeśli ma ktoś ten sam problem to już krótko tłumaczę czemu tak się dzieje że nie słychać w tylnych głośnikach mowy czy textu tylko muzykę.

Dzieje się tak że jeśli dokupimy tylne głośnik robi nam się wtedy system 5.1 no i  jeśli program nie jest nadawany w systemie 5.1 to wtedy nie będzie słychać dźwięku mowy a wiadomo że wiadomości czy programy większość nadawane jest  w 2.0. Przetestowałem i oglądałem wczoraj film nadawany w 5.1 i wszystko działa prawidłowo i dźwięk mowy i muzyka w tylnych głośnikach jest słyszalna wyraźnie.Pozdrawiam.