anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem ze sklchawkami MDR-E804YLP

Patryk________
Początkujący

Problem ze sklchawkami MDR-E804YLP

Witam kupiłem na allegro około rok temu z plusem odtwarzacz SONY NWZ-B152 B (2GB) ze sluchawkami MDR-E804YLP (nie wiem czy to ten na 100% ale wygląda identycznie). Walkman działa sprawnie tylko jest problem z dostaniem słuchawek. Prawa słuchawka mnie się popsuła. Próbowałem znaleźć w internecie identyczne słuchawki lecz nie ma. Trzeba kupowac cały odtwarzacz. Podłączałem inne słuchawki różnego rodzaju lecz dźwięk jest prawie niesłyszalny lub nieczysty. Wzialem od kolegi inne sluchawki nieznanej firmy i jest podobny dzwiek ale nie ten sam i musze po nowym roku zwrocic. I moje pytanie brzmi następująco: Jakie słuchawki moge podlaczyc oprocz oryginalnych. Jak pasuja tylko oryginalne sluchawki to skad je dostac. Ewentualnie jak ktos da mi jakas radę która rozwiąże ten problem to bedzie super. Gdybym wiedział ze będzie tyle zachodu o takie drobne ziarno to z ręką na sercu kupiłbym odtwarzacz innej firmy.

5 ODPOW. 5
tomdm-----
Początkujący

Kolego,
słuchawki czy to w komplecie z odtwarzaczem czy kupione osobno u Sony nie podlegają reklamacji od popsucia się głośniczka, czy gniazda jack od niepamiętnych czasów - mowa o dousznych, chyba że są uszkodzone od nowości - należy je używać w miarę ostrożnie tak długo jak się da, "aż się nie popsują".

Po prostu należy to wkalkulować i być przygotowanym na zakup co jakiś (bliżej nieokreślony czas) nowych, wszystko zależy od sposobu obchodzenia się z nimi, poddawania ich wpływowi czynników zewnętrznych, częstotliwości załamania przewodu, ilości razy wyciągania jack-a z gniazda itp. im ostrożniej, tym dłużej pograją.

Takiego samego modelu możesz nie kupić i to rzecz NORMALNA ponieważ, ten model słuchawek znajduje się w komplecie z twoją MP3-ką i nie jest w oddzielnej sprzedaży, tylko dostarczony do fabryki w celu zapakowania do zestawu z MP3. Dostaniesz model podobny, ale nie taki sam.
Modele MDR-E... to podstawowa seria o niezbyt wygórowanych parametrach dołączana w komplecie z podstawowymi odtwarzaczami MP3 i 4, że w swojej klasie grają dobrze to też wiadomo :).
:smileyarrow: http://www.sony.pl/hub/headphones/2

Co do zakupu, udaj się do Sony Center, tam masz pełen zakres wyboru - od twojego budżetowego modelu, aż do najwyższej serii EX. Pozostaje też jeszcze możliwość zamówienia-kupienia słuchawek w Serwisie Sony w twojej lokalizacji.

Jeśli będzie Cię stać to polecam nabyć wyższy model/serię od tego, który dostałeś z odtwarzaczem, zobaczysz różnica będzie .... znacząca :D i nie pożałujesz.

Twój odtwarzacz Sony ma tu raczej niewiele wspólnego z psuciem się słuchawek, przy innych sprzętach od innych producentów też występuje ten sam problem.

Dźwięk w tych maleństwach jest na znakomitym poziomie, bo Sony nie od dziś było/jest liderem we wprowadzaniu nowinek w elektronice ze szczególnym naciskiem właśnie na dźwięk w tych urządzeniach mini, kiedyś w kasieciakach, potem MiniDisc-ach, teraz w MP3-kach i MP4-kach.
Dzisiejsza moda na IPod-a kiedyś się skończy, a moda na Walkman-a trwa już od 30 lat, bo wyróżnikiem od zawsze była jakość dźwięku, a do tego potrzeba nierozłącznej pary - odtwarzacz+słuchawki :smileythumbsup:.

Patryk________
Początkujący

Wlaśnie zakupilem sluchawki EX088 trochę taniej (28PLN) może to i są jakieś podróbki. Dźwięczą mocniej takim basem jeszcze troszkę dają, a jak się włączy jeszcze bass na walkmanie to jeszcze lepiej. Z tamtych mdr (z basem) jest taki mniej więcej efekt jak w tych EX (bez basu). Z początku jak je zamontowałem (EXy) to myslalem ze jakiś szit (chyba za bardzo sie przyzwyczailem do tamtych mdr i zastępczych). Jednak jak się wsłuchałem i popodłączałem więcej (jeszcze oryginalne skołowałem mdr identyczne jak przy kupnie) to wydaje się mi że te EXy są jednak najlepsze. Za 28 blach (nowe) wydaje się mi ze zakup był udany.

tomdm-----
Początkujący

Musisz się przyzwyczaić i trochę dać czasu im na tzw. wygrzanie, dopiero po kilkunastu godzinach grania będą pracowały w pełnym zakresie.
Przy zmianie modelu słuchawek na początku taka reakcja jest po prostu prawidłowa, "w głowie" masz utrwaloną barwę dźwięku starych słuchawek, potrzeba odrobinę czasu aby się oswoić z nowymi i przyzwyczaić do ich brzmienia.

Patryk________
Początkujący

Trochę wlasnie poczytałem na temat tych Exów. W 99% są to słuchawki podrobione. Oryginały są o wiele droższe. HMM gdybym był świadom że to podróby a obok za około 100PLN oryginały to wziałbym podróbki. Za drogie są oryginalne słuchawki moim zdaniem. Jednak gdybym zdecydował się kupić oryginalne słuchawki to wolałbym dorzucić troszkę i kupić nowego walkmana bo nowy design i słuchawki w komplecie. Ja alegro kupilem oryginalnego walkmana z gwarancja za bodajze 119 PLN.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Cena słuchawek może i jest dosyć wysoka, ale zobacz na ich jakość i jakość dźwięku jaki przenoszą. Wykonanie dobrych słuchawek musi trochę kosztować. Tanie słuchawki emitują dźwięk płaski, nawet dla moich uszu nieakceptowalny. Słuchawki tego typu nie są najwyższej klasy, ale też kosztują w miarę odpowiednio. Przy porównaniu cen słuchawek do Walkmana, należy się cieszyć z niskiej ceny Walkmana...