anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

hdmi arc, android tv, 49xg8396 POMOCY

profile.country.PL.title
Mwoz123
Poszukiwacz

hdmi arc, android tv, 49xg8396 POMOCY

Witam, potrzebuje pomy w rozwiązaniu problemu samoczynnie wlaczajacega się hdmi arc. Do telewizora 49xg8396 mam podłączony głośnik przez złącze hdmi arc aby działał jak soundbar. Głośnik ma funkcje wbudowanego radia. W momencie słuchania radia telewizor wysyła jakiś sygnał i głośnik po chwili przełącza się na hdmi arc. Dodam , ze w telewizorze zrobiłem już aktualizacje do najnowszego oprogramowania v6.6555, to nie pomogło. Na początku myślałem ze to wina glosnika wiec firma pomimo tego ze nie miała takiego zgłoszenia wymieniła po 3 miesiącach głośnik na nowy, to tez nie pomogło. Natomiast firma z glosnika zadała trzy pytania: 1) czy głośnik się przełącza na hdmi jeżeli jest odłączony kabel hdmi, 2) czy się przełącza jeżeli jest w telewizorze wyłączone wifi, 3) czy się przełącza jeżeli telewizor jest odłączony od zasilania. Rzeczywiście głośnik zaczyna grać radiem jeżeli któreś z tej opcj jest spełnione. Proszę o podpowiedz co trzeba zmienić w ustawieniach aby telewizor nie uruchamiał samoczynnie hdmi arc. 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Ustawienia -> Zewnętrzne wejścia -> Ustawienia Bravia Sync -> Tutaj należy wyłączyć opcję 1 (Sterowanie Bravia Sync).