Join now - be part of our community!

Probleme cu HX100V

profile.country.ro_RO.title
ar14rai
Explorer

Probleme cu HX100V

Buna ziua!

Sper sa gasesc si vreun roman pe aici cu care sa ma inteleg...

Am si eu o problema cu aparatul meu HX100V.

Butonul rotativ care schimba setarile nu mai functioneaza dreapta/stanga.

Daca apesi pe el seteaza dar la rotire nu mai functioneaza.

Stie cineva ce as putea sa-i fac in afara de a merge la service?

De ce, pt ca am o a doua problema cu aparatul.

L-am cumparat de pe net 😞 de la Cloudestore. Intre timp firma s-a mutat la TM...

In fine, ei mi-au livrat aparatul sigilat. Atasat la el am primit doar factura iar de la curier o chitanta.

In interior am gasit doar un certificat de garantie european, fara stampila firmei (care se scuza ca nu au desfacut cutia sa nu zic eu ca e folosit). Si nu e vb de acel certificat cu holograma, ci de o simpla foaie cu scris in mai multe limbi... 

Service-ul nu vrea sa imi repare aparatul ca nu am garantie, de la Sony astept inca ajutor, iar piesa defecta costa vreo 250 euro cu schimbat cu tot... 😞 

Ce pot sa fac? Va rog sa ma ajutati!

                                                                                                                              Cu dragoste,

                                                                                                                              Gabriel Mc.pr.

1 REPLY 1
profile.country.ro_RO.title
ar14rai
Explorer

Adica:  :slight_smile:

 

Hello!

I have a problem with my camera HX100V.

Button (wheel) to change the setting does not work right / left.

If you click on it set to rotate but not working.

Does anyone know what I could do it, without service?

Why, because I am a second problem with my toy.

I bought on the net from Cloudestore. Meanwhile, the company moved to TM/RO ...

Inside I found only a European warranty, free stamp. And there is not hologram certificate, but a simple sheet written in several languages ...

Service does not want to fix my camera and track damage cost about 250 euros changed everything ...

What can I do? Please help me!