anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XG9505 problem ARC

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

XG9505 problem ARC

Witam

Po aktualizacji do Android 9 dźwięk po ARC w formatach innych niż DD jest szarpany, lub jego brak, niezależnie czy to wbudowane aplikacje czy źródła zewnętrzne. Czy ktoś miał styczność z takim przypadkiem, podobno winna jest najnowsza aktualizacja? Trochę słabo bo na starym Panasonicu wszystko było ok. Wykonywałem reset nic nie pomaga. 

138 ODPOW. 138
profile.country.PL.title
piotom70
Poszukiwacz

ARC różni się od eARC szerokością pasma. Ulepszona wersja zwrotnego kanału audio ma znacznie szersze pasmo niż jej poprzedniczka. Szerokość pasma oznacza zakres przesyłanych częstotliwości lub ilość równocześnie transmitowanych danych. Można ją porównać do rurociągu, przez który może przepływać ograniczona ilość wody, zależna od średnicy. Szersze pasmo przekłada się na większą ilość danych, które można przesłać (większa rura). W praktyce oznacza to, że cyfrowy sygnał audio nie musi być poddawany kompresji, przez co jest znacznie bardziej szczegółowy, bogaty i żywy.

Kanał eARC pozwala więc uzyskać głębię dźwięku przestrzennego o kinowej jakości przy wykorzystaniu takich formatów, jak DOLBY ATMOS czy DTS:X. Ze względu na ograniczenia zwykłego kanału ARC przetwarzanie tych formatów umożliwia tylko eARC.

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

@daniel.szewczyk82  Ja już próbowałem wszystkiego, nie mam już siły. Po prostu się przyzwyczaiłem do bubla.

Całe szczęście, że na każdą bolączkę znalazłem obejście nie przez wyjęcie wtyczki, restart czy reset.

1. Odpalam Netflixa - leci film, nagle cichnie - przełączam z szybkiego menu na głośnik TV, zaraz po tym na Audio - gra dalej jest OK. 

2. Oglądam film przez aplikację - wracam do TV - brak dźwięku. Tu powyższa sztuczka nie działa zawsze, wtedy przełączam tryb wyjścia z Auto 1 na Auto 2 - zazwyczaj działa.

2. Oglądam coś w dowolnej aplikacji odpalam film z DTS. TV się wiesza na tym i w ogóle traci dźwięk - tu działa sztuczka najbardziej rozbudowana :slight_smile: Auto1 zmieniam na Auto 2 i na chwilę odpalam coś z DD, potem powrót do Auto 1 i OK. 

Generalnie nawet ostatnio jak się zawiesił pasek informacyjny (to kolejny babol którego serwis nie zobaczył, a mi tydzień po powrocie tv z serwisu stało się ponownie) to też znalazłem sposób na odwieszenie bez restartu (który często i tak nie pomagał)  Także tak, przyzwyczaiłem się 😞

Co do serwisu, ustawień, obsługi Earc czy nie... może soft, może hardware, może .... Fakt, że działa to kulawo.

Ja stawiam na soft, Sony poszło w jakieś autorskie wdrożenia obrazu i dźwięku, zamiast robić zgodnie ze sztuką i zapewne stąd te problemy (dogłębnie to jest wyjaśnione na forum KODI)

Czy mam ustawienie Earc czy arc nie ma znaczenia. Raz na jakiś czas milknie i już.

profile.country.PL.title
pikulis
Poszukiwacz

Ja powiem szczerze jak to mówią "nie chwale dnia przed zachodem słońca" ale u mnie od czasu nowego softu problem z urywającym się nagle dźwiękiem w Netflixie zniknął, nie wiem na jak długo, ale na ten czas który go wytestowałem od momentu aktualizacji jest w porządku. Oglądam w DD+ na HT ZF9 w ATMOS.

Gdyby coś się zmieniło będę informował. 

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Ja mam soundbar HT-X8500 z eARC i nie ma to żadnego związku z problem zrywanego dźwięku. Problem występuje przy włączonym eARC w TV jak i wyłączonym. Nie ma związku. Serwisy Sony są niekompetentne i wszystko w temacie. Wyjątkiem jest Serwis z Krakowa gdzie serwisant zadzwonił do mnie i od razu powiedział, że nie będą zabierać mi TV i wymieniać co popadnie bo jest to ewidentnie problem softu i zgłasza do centrali Sony, że problem zostaje nierozwiązany.

JarekJ20
Poszukiwacz

Mam KD65XG9505 z earc i ampli Denona z earc i też są kłopoty z dzwiękiem ,muszę robić restart tv po przełączeniu z wejscia  tv kablowej.

profile.country.PL.title
Rodrik_AR
Poszukiwacz

Dziś pojawiła się u mnie w SONY 65AG9 aktualizacja oprogramowania do wersji v6.3626. Ponoć ma rozwiązać problem dźwięku po ARC.  Będę testował

profile.country.PL.title
customek
Poszukiwacz

Posiadam Sony 65AG9 + soundbar Samsung HW-Q90R.

 

Problem z przerywanym dźwiękiem pojawia się chyba tylko w formacie Dolby Atmos na Netflixie (bardzo irytujące). Osobno czasem po przejściu Netflixa na HBOGO/ inne aplikacje lub z PS4 Pro w jednym bądź drugim kierunku dźwięk znika w belce (mniej irytujące). Już udało mi się ustalić że to na pewno kwestia TV a nie belki. Oba sprzęty obsługują eARC a problem dalej występuje.

 

W każdym razie, podzielcie się proszę wrażeniami po najnowszym updacie!

Też nie omieszkam zdać relacje..

profile.country.PL.title
sony_xg9505
Poszukiwacz

Sony xg9505 po wczorajszej aktualizacji. Dźwięk bez zmian, zanika w netflix przy ustawieniu DD+.

Testowałem różne kable, na każdym tak samo.

Pytanie czy do realizacji Netflixa 5.1 dźwięk jest lepszy na DD+, na DD działa stabilnie i tak używam. KD mam yamahę rx-v485 w konfiguracji 5.0 (bez suba).

 

profile.country.PL.title
customek
Poszukiwacz

A przywróciłeś ustawienia fabryczne po aktualizacji? jest to wskazane przez producenta.

profile.country.PL.title
Brzoza321
Poszukiwacz

U mnie po wczorajszej aktualizacji problem ustąpił, zobaczymy czy na stałe czy tylko na chwile 😆