anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Współpraca Sony 65AG9 z modułem CAM Canal+ CI+ ECP

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Współpraca Sony 65AG9 z modułem CAM Canal+ CI+ ECP

Dzień dobry,

kilka dni temu zakupiłem TV Sony 65AG9. Żeby móc odbierać treści 4K wymieniłem też (w punkcie obsługi C+) starą kartę Cameleon na nową kartę Cayman oraz nowy moduł CAM CI+ ECP (zdecydowanie nie chcę mieć zewnętrznego dekodera, podobnie jak w poprzednim TV Loewe).

Okazało się, że 65AG9 nie współpracuje z modułem CAM CI+ ECP. TV nie potrafi zweryfikować modułu, nie mogę odbierać żadnych programów z pakietu C+.

Żeby wyeliminować ewent. błędy poza samym TV dwukrotnie wymieniłem kartę C+ Cayman na nowy egzemplarz, wymieniłem też moduł CI+ ECP na nowy (każdorazowo następowało parowanie tych urządzeń).

Zgłosiłem sprawę do serwisu Sony, kontaktowałem się z Canal+, pytałem na dwóch forach (hdtv.com.pl i satkurier.pl).

TV pochodzi z produkcji 05/2020, oprogramowanie jest aktualne (wersja 6.4758), poziom i jakość sygnału SAT są bardzo dobre, moje uprawnia w Canal+ są aktualne, moduł CAM i karta są włożone poprawnie.

Proszę o pomysły co z tym zrobić, żeby działało.

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

@djrychu dziękuję za doprecyzowanie.

Podtrzymuję swoją prośbę o zamieszczanie merytorycznych i wartościowych wypowiedzi w tym wątku.

Wklejanie "mądrości" przesłanych przez Sony support niestety niewiele tu wnosi.

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Po restarcie TV aktualizacja oprogramowania została wgrana. Razem z nią pojawiła się aktualizacja oprogramowania pilota.
Moim zdaniem ta aktualizacja nie wnosi zasadniczych zmian. Pojawiły się tylko drobne poprawki. Telewizor nadal nie dekoduje treści 4K Canal+ (z modułem CAM CI+ ECP).

Sony KD-65AG9 to jest niedopracowane urządzenie a dobra jakość obrazu nie rekompensuje jego licznych wad. Brak możliwości oglądania treści Canal+ 4K (z modułem CAM CI+ ECP) jest dyskwalifikujący. Dla przypomnienia: np. mecze ligi angielskiej są nadawane w 4K, a to ma dla mnie ma kluczowe znaczenie.

Moduł CAM działa oczywiście poprawnie, jego oprogramowanie zaktualizowałem 25.11.2020.

profile.country.PL.title
EdekMeteoro
Poszukiwacz

Czy obecnie mój Sony KD-55AG9 będzie współpracować z modułem CAM Canal+ CI+ECP?

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Moim zdaniem teraz jest już OK.

Możliwość współpracy z modułem CAM Canal+ ECP pojawiła się u mnie (65AG9) pod koniec ubiegłego roku, wraz z jedną z aktualizacji. Od tamtej pory były jeszcze dwie lub trzy kolejne aktualizacje i po ich wgraniu nadal było OK.

Obecnie do współpracy z modułem CAM Canal+ ECP właściwie nie mam zastrzeżeń.

profile.country.PL.title
EdekMeteoro
Poszukiwacz

Navy-1 a czy jest możliwość oglądania treści Canal+ 4K z modułem CAM CI+ ECP ? 😎

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Tak. U mnie np. Canal+ 4K chodzi bardzo dobrze. Niekodowane kanały 4K (np. NASA czy Museum) też OK.

Na forum hdtv.com.pl założyłem wątek na temat tego TV (65AG9), gdzie na bieżąco opisuję swoje "wrażenia użytkownika". Może Cię to zainteresuje.

profile.country.PL.title
EdekMeteoro
Poszukiwacz

Navy-1 wielkie dzięki za info 😎

profile.country.PL.title
Cosy-1
Poszukiwacz

Navy-1 również dzięki. Znaczy, że już na pewno nowa karta jest kompatybilna z Sony 65AG9? 
w końcu wymieniam. Jupi

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Tak. U mnie (65AG9) karta C+ Cayman i moduł Canal+ CI+ ECP działają dobrze.

Na początku, po wprowadzeniu przez Canal+ zabezpieczeń ECP, był problem ale od około 6 miesięcy jest OK zarówno na kanałach SD/HD jak i 4K.