anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KE-65A8BAEP - problem z klatkowaniem ekranu z PC podłączonego przez HDMI

profile.country.PL.title
PanSowa
Poszukiwacz

Sony KE-65A8BAEP - problem z klatkowaniem ekranu z PC podłączonego przez HDMI

Dzień dobry,

jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizora ale niestety mam z nim duży problem jak podłączam do niego laptopa. Robię tak gdy chce sobie pograć na padzie z PC albo gdy puszczam film z komputera.

Niestety w każdym przypadku, jak gram, jak oglądam film z HDD czy nawet jak puszczam filmik z YouTube'a na PC a sygnał puszczam przez HDMI na TV ekran klatkuje. To są takie jak gdyby czkawki (w grach to się nazywa stutters).

Niestety zmiana rozdzielczości z 4k na 2k czy na FHD nie daje rezultatu. 

PC jest mocny więc na pewno sprzętowo daje radę (GTX 2070, i710875H).

Nie wiem, może coś w ustawieniach telewizora trzeba zmienić? Jak podłączam laptopa to wyskakuje mi konfigurator z zapytaniem jaki sprzęt podłączyłem. Niestety opcji PC tam w ogóle nie ma. Jest dekoder, odtwarzacz, recorder, gra oraz inne. PC w ogóle nie ma. Próbowałem na większości ale nic to nie zmienia. 

 

Proszę o pomoc!!!

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego miałem ten sam problem po podpięciu laptopa,w końcu się wkurzyłem i kupiłem komputer stacjonarny i podpiąłem przewód hdmi bezpośrednio pod gniazdo karty grafiki i śmiga elegancko bez czkawki.

Kosecki
profile.country.PL.title
PanSowa
Poszukiwacz

To nie jest rozwiązanie. Jak podpinam ten sam pc do 3 letniego sporo mniejszego TV Samsunga QLEDa to nie mam takich problemów. 

Wczoraj mecz oglądałem ze strony TVP sport bo był streaming dostępny. Puściłem go przez HDMI na TV i klatkowało jak cholera. GPU nie miało co robić przy takim obciążeniu. 

Jak odpalam grę np Fall Guys to widzę na liczniku 240fpsów i widzę tę płynność na TV która jest zaburzana tymi czkawkami. Gdzieś jest problem ale nie wiem gdzie. Nawet specjalnie kupiłem nowy kabel HDMI 2.1 mimo że ten TV ma gniazda 2.0. Nic to nie zmieniło

profile.country.PL.title
PanSowa
Poszukiwacz

Update:

przeinstalowałem sterowniki karty graficznej, raczej niewiele to dało ale zauważyłem, że klatkowania jest duużo mniej jak laptop nadaje sygnał SYSTEMU w rozdzielczości 1920x1080. Jak przełączam na 4k to obraz ścierwi. 

Jak zostawiam rozdzielczość 1920x1080, odpalam grę i tam zmieniam na 4k to też jest ok. 

Pytanie do SONY: Mój lapek ma 2 karty graficzne: Intel UHD oraz RTX2070. Oczywiście system chodzi na Intelowskiej a gra się odpala w RTXie. Czy myślicie że tu tkwi szkopuł? Jakby udało mi się przełączyć RTXa by obsługiwał system (o ile w ogóle da się coś takiego) to by się problem rozwiązął?

profile.country.PL.title
PanSowa
Poszukiwacz

Wsparcie Sony?