anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 55XG8096 problem z obrazem xbox one

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Sony 55XG8096 problem z obrazem xbox one

Witam.

Po podłączeniu xbox one pod mój telewizor obraz jest ok.

Gdy zmienie w ustawieniach format sygnału hdmi na ulepszony format to gdy uruchomię xboxa (taka sama sytuacja na hdmi2 i hdmi 3) to na ekranie telewizora migają dziwne czerwone kropki. Na zdjeciu są białe ale w rzeczywistości są czerwone.

Czy macie pomysły co to może być?IMG_20191130_221124.jpg 

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @piotrdvb

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
lub
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam, Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

piotrdvb,

 

Xbox One jest przystosowany do ulepszonych formatów, więc takie zjawisko nie powinno występować. Sprawdź, czy przewód HDMI jest wystarczającej wydajności i jeśli sytuacja będzie się potwarzać skonsultuj się z Serwisem Sony.

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Znalazłem pewne rozwiązanie: w opcjach konsoli Wierność wideo o overscan - dokładność wideo - Głebia koloru jest do wyboru:

24 bity na piksel(8-bitowy) tu problem jest jak na zdjęciu

30 bitów na piksel(10-bitowy) tu obraz jest ok

36 bitów na piksel(12-bitowy) tu problem jest jak na zdjęciu

Czasami zdarza się że jak uruchomię konsolę to muszę przełączyć w opcjach telewizora na standard hdmi bo pokazuje mi że niewykryto sygnału hdmi.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Tak jak napisałeś działa tylko z 10 bitami prawidłowo, bo ulepszony format jak wynika z linku poniżej ma wsparcie właśnie dla 10 bitów:

https://helpguide.sony.net/tv/gaep1/v1/pl/04-09_02.html?hl=ulepszony

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Ok wszystko jasne niewidziałem tego na stronie. Dziękuje za odpowiedź.

Tylko dlaczego jak mam wł. ulepszone hdmi i wł. konsole to jest czarny ekran?

Dopiero jak przełącze na standardowe hdmi to wtedy pojawia się obraz z konsoli.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Wcześniej piszesz, że:


Znalazłem pewne rozwiązanie: w opcjach konsoli Wierność wideo o overscan - dokładność wideo - Głebia koloru jest do wyboru:

30 bitów na piksel(10-bitowy) tu obraz jest ok


Czy to działa na opcji format ulepszony czy na standardowy? Czy w konsoli masz ustawione wyjście 4k?

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

Tak mam ustawione w konsoli na 4k.

30 bitów na piksel(10-bitowy) tu obraz jest ok - to działa na ulepszonym i standardowym z tym ze jak mam ustawione na ulepszone to gdy uruchamiam konsole to pokazuje mi że niewykrywa sygnału hdmi wtedy zmieniam na standardowe i obraz się pojawia. I dopiero jak zmienie na ulepszone to czasami obraz również się pojawia.

 

profile.country.PL.title
miekrzym
Użytkownik

ulepszony HDMI dla sygnału HDR z konsoli

proponuje w konsoli włączyć dolby vision / hdr i hdmi w TV ustaw na rozszerzony

u mnie dla zwyklego hdmi w TC konsola twierdziłą że TV nie wspiera HDR10 dla gier. obraz był, ale zwykłe 4K, a teraz jest w HDR10 (dla gier które to mają) 

Tagi (1)
profile.country.PL.title
RafalKL
Użytkownik

nie chcę zakładać kolejnego tematu dlatego podepnę się pod ten... wszystko działało prawidłowo, jednak od wczoraj mam ten sam problem na konsoli xbox one S i tv 65XF9005 co kolega piotrdvb, konsola wpięta w HDMI 2, po uruchomieni gry w 4K mam takie właśnie kolorowe kropki (na 1080 to nie występuje), na konsoli i telewizorze wszystkie parametry ustawione prawidłowo, najciekawsze jest to, że jak podepnę konsolę pod HDMI 3 wszystko działa jak należy, przepięcie z powrotem na HDMI 2 daje znowu obraz z kropkami i dodatkowo tnie dźwięk, w tym modelu tryb rozszerzony jest na HDMI 2 i 3, miękkie resety nic nie dają, dziś zrobię jeszcze  przywrócenie do ustawień fabrycznych, podmienię też kabel, ale gdyby to była wina kabla to na HDMI 3 było by to samo, obawiam się że szlag trafił wejście HDMI 😞 a to pewnie wymiana całej płyty, chyba że coś zepsuła ostatnia aktualizacja 6.7140