anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

słaby wynik SeedTestu przy dostępie do internetu stacjonarnego światłowodowego

profile.country.PL.title
WitoldS
Poszukiwacz

słaby wynik SeedTestu przy dostępie do internetu stacjonarnego światłowodowego

Mam telewizor Sony KD-55XH9096 i internet światłowodowy w opcji prędkości 1000/100, rozprowadzany w oparciu o TP-Link DECO AC1200 M4. SeedTest na tablecie obok telewizora pokazuje prędkość pobierania WiFi 5G powyżej 200, telewizor korzystając z tego WiFi 5G, na teście uruchomionym na telewizorze pokazuje jedynie do pobieranie do 60, jak go podepnę kablem od rutera do gniazda LAN to ma prędkość pobierania do 90, tymczasem komputer na tym kablu osiąga pobieranie ok 1000. Rozumiem że telewizor to może mniej, ale dlaczego ąż tak znacznie ?  Często z Wnuczkami oglądam na Youtobe filmy z przyrodą w opcjach HDR , 18K, 12K, 8 K jak to pokonać ? resetowałem już telewizor do ustawień fabrycznych 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Może za 10 lat Sony zacznie montować w tv karty gigabitowe.

 

Kosecki
profile.country.PL.title
WitoldS
Poszukiwacz

Ale ja myślę żeby tam było chociaż pobieranie ze 200.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Karta Ethernet w tym modelu: 10BASE-T/100BASE-TX stąd te 90 Mb/s.

Jeśli chodzi o WiFi to rzeczywiście trochę mało. Sprawdź czy czasem router nie ogranicza pasma do TV. Niektóre routery zmniejszają pasmo dla wybranych urządzeń.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
WitoldS
Poszukiwacz

Dzięki za wskazówkę i dane tej karty, cały czas myślałem że tyłem w tej zabawie jest jakość i parametry internetu stacjonarnego, teraz to przeszedłem i nowe odkrycie - podzespoły telewizora.