anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KE-65XH8096 - artefakty na ekranie po kilku godzinach pracy/czuwania

profile.country.PL.title
Harbinger83
Poszukiwacz

KE-65XH8096 - artefakty na ekranie po kilku godzinach pracy/czuwania

We wrześniu 2021 nabyłem telewizor KE-65XH8096 i od jakiegoś czasu pojawiły się problemy.

Po zimnym starcie przez jakiś czas jest ok. Później pojawiają się artefakty (migające kreski). Najpierw tylko kiedy używam jakiegokolwiek menu TV np. szybkie ustawienia, menu główne - w momencie kiedy menu się "rozwija". Po jakimś czasie problem pojawia się także podczas oglądania filmu. Nie ważne czy TV jest włączony czy jest na czuwaniu - zawsze po kilku godzinach występuje problem.

 

To co zauważyłem:

1. problem pojawia się tylko dla treści z HDMI (np. podczas oglądania filmu w aplikacji netflix w TV problem nie występuje). Kable wszystkie HDMI 2.1. Ostatnio kupiłem kable Wilsona i nic to nie zmieniło.

2. restart androida na kilka godzin rozwiązuje sprawę.

3. po przełączeniu na źródło FullHD lub SD (np. dekoder TV) a potem przełączenie z powrotem na HDMI na którym występował problem - artefaktów nie ma - pojawiają się znów dopiero po kilku godzinach. Natomiast kable do portów HDMI podłączałem w różnych wariantach i problem występuje na każdym z portów.

4. Problem jest głównie na obrazie 4k HDR ale nie jestem pewien czy na czystym 4k bez HDR też nie występował.

5. Reset do ustawień fabrycznych nie pomaga.

 

Poniżej krótkie nagranie:

https://youtu.be/meRpuVr9_AA

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Harbinger83
Poszukiwacz

...

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Ja bym zgłaszał z rękojmi. Pewnie jakiś układ się przegrzewa i pojawiają się artefakty