anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9077 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

KD-65XH9077 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam Wszystkich, proszę o podpowiedź czy istnieje możliwość aby pilot z KD-65XH9077 sterował dekoderem UPC Horizon? Próbowałem robić konfigurację sterowania ale nie przełącza kanałów już w momencie konfiguracji. Czy należy użyć jakiś odpowiednich ustawień?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

Sprawa rozwiązana! Jeśli jednak chodzi o pomoc ze strony Sony to pozostawia to wiele złych odczuć. Najczęściej pomoc to tylko jakiś link do ogólnodostępnych informacji z której każdy już pewnie korzystał. Jeżeli ktoś już pisze na forum to myślę, że korzystał z ogólnodostępnych informacji.

Najgorsze to to, że firma Sony niby jeden z gigantów w dziedzinie elektroniki ale podejście do klientów najgorsze z możliwych. Nawet w lowcostowych firmach produkujących zegarki jak H*ami pomoc jest zdecydowanie lepsza.

Ale do sedna. Należy wyciągnąć kabel HDMI z gniazda w które wpięty jest dekoder. W ustawieniach należy zresetować/usunąć bieżące ustawienia konfiguracji dekodera. Następnie rozpocząć konfigurację od nowa bez podłączonego kabla HDMI. W momencie wyboru producenta wybieram opcje UPC a później Horizon. W następnym oknie gdzie pokazuje się podgląd obrazu z dekodera naciskam kilka razy CH+ i działa. 

Można wyłączać dekoder z prądu, ustawienia są zapamiętane. Nie próbowałem soft resetu telewizora, czy będzie pamiętał konfigurację.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

tu znajdziesz instrukcję, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

Posługiwałem się tym przewodnikiem i niestety nie działa. Dekoder jest rozpoznawany (pokazuje się obraz z dekodera), ale niestety nie reaguje na naciśnięcie przycisku CH+/-. Nie ma innych dodatkowych opcji. Tylko przycisk "Następny".

Myślałem, że jest jakieś dodatkowe rozwiązanie tego problemu.

profile.country.PL.title
pioszas
Poszukiwacz

Ale działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność.

profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

No tak, to rozumiem, ale jednak wolałbym w drugą stronę. No nic. Widocznie nie ma takiej opcji.

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

W moim KD-65XH9005 też tak mam.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@djarek1 skierowałem sprawę do supportu - oto odpowiedź:


Proszę spróbować przywrócić ustawienia fabryczne nie podłączając urządzeń zewnętrznych podczas konfiguracji. Dopiero po skończonej konfiguracji telewizora skonfigurować urządzenia zewnętrzne.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

Przywróciłem tv do ustawień fabrycznych, skonfigurowałem bz podłączonych urządzeń, Niestety nie pomgło:-(

Szkoda, bo kupując tv obiecałem żonie, że będzie o jeden pilot mniej 🙂 a tu...

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

To nie wina TV tylko dekodera Horizon który jets badziewny. 😞

Próbowałem go konfigurować na różnych TV różnych firm. 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Trzeba dobrać ich mediamoduł (moduł CI+) jako multiroom. Koszt chyba 10-15 zł.Przed końcem umowy wypowiedzenie , rezygnacja z ich dekodera i pozostawienie modułu. Będziemy mieli Jeden pilot, własną listę kanałów i jeden pożeracz prądu mniej.