anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XD9305 - nie odbiera nowego standardu TV naziemnej

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

KD-65XD9305 - nie odbiera nowego standardu TV naziemnej

Witam

Dziś włączam swój TV Sony KD-65XD9305 i mam czarny ekran. Myślałem, że skoro w parametrach TV jest napisane, że odbiera sygnał DVB T2 to będzie on odbierał nowy standard telewizji naziemnej, a tu okazuje się, że jednak nie odbiera.

Wykasowałem starą listę programów, włączyłem wyszukiwanie TV cyfrowej naziemnej, wyszukało mi listę programów i nic. Nie odbiera mi żadnego programu. Myślałbym, że problem jest po stronie mojej anteny, lecz poprzez dekoder VU+ Solo4k, TV naziemna działa bez najmniejszego problemu.

Panowie specjaliści z firmy Sony. Czy dostosujecie swoje SMART TV z 2015r do odbioru nowego standardu TV naziemnej? Jeśli tak, to kiedy pojawi się nowy soft, bo szkoda mi kilkuletni TV za 11 tyś złotych wywalać na złom.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Zgodnie z ogólnodostępną tabelą Twój TV powinien odbierać DVB-T2/HEVC przy założeniu, że masz zainstalowane oprogramowanie 5.381 (lub wyższa), wydana 9 marca 2018 r. 

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00243412

Skoro do tej pory odbierały Ci kanały cyfrowe to powinny odbierać nadal, nowy standard jeszcze nie wszedł do powszechnego użycia.

profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Na ten moment system nadawania się jeszcze nie zmienił . Problemy o których tu czytamy wynikają  z uszkodzenia modułu tv w telewizorze. Polecam zgłosić to do serwisu.