anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dekodowanie H.265 4K w KD-XH9096

profile.country.PL.title
Mitny77
Nowicjusz

Dekodowanie H.265 4K w KD-XH9096

Mam problem z odtwarzaniem plików mkv skompresowany kodekiem MPEG-H Part2/HEVC (H.265) w 4K z dźwiękiem 5.1 w przypadku gdy rozdzielczość nie jest pełną 3840.

Trafiłem na 2 pliki w których rozdzielczość jest 3832x1600 oraz 3836x1600 i w obu przypadkach TV sobie nie radzi. Co prawda potrafi otworzyć ten plik i go odtwarzać z dźwiękiem jednak sam obraz to jakaś pixeloza co widać na załączniku.

https://www.dropbox.com/s/dxz6z8v76wfnyak/VIDEO0034.mp4?dl=0

Dla przetestowania wystawiam 30s fragment jednego z plików na którym testowałem

https://www.dropbox.com/s/w5e0aptc48ia3gg/test-001.mkv?dl=0

 

Próbowałem natywnego odtwarzacza oraz KODI, VLC, MX Player, NOVA Video Player i żaden sobie nie radzi.

Na innych plikach które mają dokładnie te same parametry w kodekach nawet barwy podstawowe ale rozdzielczość mają 3840x1600 lub 3840x2160 nie ma problemu z odtwarzaniem.

Wychodzi na to, że TV ma problem z tymi paroma brakującymi pixelami i całość się sypie - w dodatku problem występuje niezależnie od tego jakiej aplikacji do odtwarzania używam.

Widziałem, że również inny TV ma podobny problem

https://community.sony.pl/t5/android...k/td-p/3817504

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
tadeo77
Użytkownik

Mam to samo z niektórymi plikami na XH8096. Coś po której aktualizacji aplikacji od SONY albo od Google tak sie stalo. Mowa o apkach typu Android Core itp. Reset nic nie dał a tylko narobił się syf, bo pokasowało wszystko z TV. Czekam na nowego Google TV moze on sprawi ze TV nabierze skrzydeł. TLC maja slabsze procki a ida jak zyletka to samo Panasonic 4 letni ktory ma slabszego MediaTeka idzie o niebo lepiej z plikami H.264/H.265.

profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

Sprawdzę dam znać mam xh90 :wink:

 

EDIT: Faktycznie latają paski ale przyznam się że na tyle filmów co oglądam na xh90 nigdy nie zdarzyło mi się by takie "paski" latały.

Winowajcę bym upatrywał nie w telewizorze ale w samym kodowaniu tego fillmu w HEVC dlatego że jest zmienny FPS w kodowaniu którego telewizor nie ogarnia (zresztą nie wiem czy któryś telewizor ogarnia zmienny fps w 4k?)

W dodatku fps powinien być ustawiony nie jak w pliku 23.946 FPS tylko 23.976 FPS

Frame rate mode : Variable
Frame rate : 23.946 FPS

 

Na xh90 działają bez problemu filmy w h265  8 bitowe w SDR oraz 10 bitowy w HDR10 i DV ale ze stałym FPS i jak do tej pory nie miałem problemów czy było to pełne 4k np 3840x2160 czy 3840x1600 lub inne

profile.country.PL.title
Mitny77
Nowicjusz

Ja rozumiem, że tu są nietypowe parametry ale film został sprawdzony na TV LG Oled B9, TV SONY 49XH9505, na jakimś Samsungu i na Nvidia Shield TV 2019 Pro również działa.
Skoro działa na tylu sprzętach w tym na wyższym modelu Sony to raczej sugeruje jakiś błąd w oprogramowaniu tego TV.

profile.country.PL.title
paveliq
Poszukiwacz

Rozwiązałeś problem?

 

Pozdrawiam