anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dekoder nc+ 4K i HDMI ARC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
stprusk
Poszukiwacz

Dekoder nc+ 4K i HDMI ARC

Witam. Zakupiłem Sony XH 9096 i po uruchomieniu system kazał mi podpiąć dekoder nc+ pod HDMI 3 ARC i wszystko niby dobrze i ok. Pojawia się pytanie, dlaczego nie działa na innych portach HDMI oraz czy jeżeli kupię soundbar to soundbar też muszę podpiąć pod hdmi ARC a nie mam dwóch takich wejść...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Oj Kolego słabo czytałeś...

Ale ok - to tak :

1.każde wyjście HMI powinieneś mieć możliwość sobie ustawić jako ulepszone tj  ARC

2.ARC służy przede wszystkim do przekazania np sygnału Dolby Digital z dekodera do TV ,abyś mógł z tego TV przekazywać ten sygnał dalej np do amplitunera (ja tak mam , i też dekoder cyfry + 4K)

Pzdr

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Witam,

wpisz w szukajkę złącze ARC , a wszystko zrozumiesz.

Miłej lektury.

Pzdr

profile.country.PL.title
stprusk
Poszukiwacz

Ok wpisałem. Złącze ogólnie pozwala na przesyłanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Zatem skoro mam dekoder 4K to obsłuży go tylko wejście ARC, dobrze rozumiem? Ogólnie to nie przeszkadza mi to w tej chwili,ale gdy kupię soundbar to gdzie mam go podłączyć? Proszę bardzo o pomoc, bo już ręce rozkładam... 

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

inne wejścia też obsłużą ten dekoder. Ja mam pod Hdmi 2 a do Hdmi 3 arc podłączony jest amplituner. 

profile.country.PL.title
stprusk
Poszukiwacz

Jak to zrobić żeby podłączyć pod HDMI 2? System nie chce przyjąć tego wejścia dla dekodera i żeby oglądać musi być HDMI 3 ARC... 

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Oj Kolego słabo czytałeś...

Ale ok - to tak :

1.każde wyjście HMI powinieneś mieć możliwość sobie ustawić jako ulepszone tj  ARC

2.ARC służy przede wszystkim do przekazania np sygnału Dolby Digital z dekodera do TV ,abyś mógł z tego TV przekazywać ten sygnał dalej np do amplitunera (ja tak mam , i też dekoder cyfry + 4K)

Pzdr

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Dodam ,że powinieneś bez przeszkód podłączyć soundbar...

profile.country.PL.title
stprusk
Poszukiwacz

Dziękuję bardzo. Jak będę miał soundbar to podłączę go do ARC a dekoder nc+ 4k ultrabox spróbuję podłączyć do tego soundbara. Dziwne tylko, że tv na siłę każe mi podłączać pod hdmi 3, no ale będę próbował metodą prób i błędów :slight_smile: 

profile.country.PL.title
stprusk
Poszukiwacz

Znalazłem. Ustawiłem wejście Hdmi 4 jako ulepszone z dolby vision i poszło :slight_smile: teraz bez problemu dołożę soundbar. Dziękuję za przydatne wskazówki i zamykam temat :slight_smile: pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz ukłony.