anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia XE90

profile.country.PL.title
paveliq
Poszukiwacz

Bravia XE90

Witam społeczność,

 

Mam problem z moim telewizorem. 

Mianowicie problem dotyczy aplikacji do streamingu video typu Netflix, HBO, YouTube...

Kiedy uruchamiam, którąś z w/w aplikacji, to wyświetlane video ma zielone/czerwone kropki i kiepską jakość obrazu.

Problem pojawił się po ostatniej aktualizacji Android System Webview, która miała miejsce 2-3 listopad.

Wydaje mi się, że coś popaprało się z kodekami. Zauważyłem, że dzieje się tak na materiale z H.264 i tylko w rozdzielczości 1080p. Wywnioskowałem to dzięki aplikacji Kodi. Tam zainstalowałem wtyczkę Netflixa i wyszło, że problem jest właśnie z materiałem z tym kodekiem. Na kodeku H.265 i rozdzielczości 4K UHD czegoś takiego nie ma. Nie występuje to również z H.264 na 720p, co można sprawdzić to ustawiając manualnie rozdzielczość streama.

Z aplikacjami HBO GO i YT to samo. Nawet sprawdziłem na własnym materiale video, który jeden kodowany był przez H.264, drugi H.265. Na H.265 było jak powinno, na H.264 źle.

Telewizja, czy PS4 Pro, czy laptop (skalując do 4K) działają bez problemu.

 

Czy ma/miał ktoś z Was podobny problem?

 

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Czy próbowałeś przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych po wykonaniu aktualizacji?

profile.country.PL.title
paveliq
Poszukiwacz

Oczywiście, że tak.

Po przywróceniu do ustawień fabrycznych wyłączyłem aktualizacje aplikacji w Google Play. Efekt ten sam. Po włączeniu aktualizacji również to samo.

 

To zdjęcia z filmów z Netflix

6C582039-709C-4213-A07D-E49392018480.pngA8254BFF-B6AA-41C8-B2C1-655EFBC70603.png2C711B63-CE90-47D8-AFA2-EC1E6EA3CFDC.png172AAA84-B147-4835-8DB7-8AD9A1DE1767.png

To zdjęcie ze strony głównej Netflix

 

FFA07B81-A571-4ACA-B27E-F1FE8DBF5F8A.png

A to z telewizji

 

EEDD4DEF-0D42-4196-A9DE-67677162CF03.png

Czy to będzie Netflix, HBO, YT, czy coś innego materiał w 1080 tak się zachowuje.

 

Moje pytanie:

 

Czy jest sposób aby raz jeszcze zainstalować to samo oprogramowanie układowe, które jest już zainstalowane?
Uważam, że po aktualizacji którejś aplikacji Google, system nadpisał się i pojawił się ten problem.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
paveliq
Poszukiwacz

Ostatnie zdjęcie z obrazem z telewizji jest jak najbardziej poprawne. Te kreski, to tło w studiu.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Wywal to Android System Webview  i wtedy spróbuj.

profile.country.PL.title
paveliq
Poszukiwacz

Już próbowałem.

Odinstalowałem aktualizacje i wyłączyłem. Mało tego, zainstalowałem developerskie wydanie bety ASWV myśląc, że tam jest jakiś konflikt. Nic z tego.

Jak wcześniej wspomniałem, coś zostało nadpisane i na stałe zakotwiczyło w systemie. 

Uważam, że ponowna instalacja oprogramowania układowego może dać rozwiązanie. Natomiast nie wiem jak i czy da radę tak zrobić.

profile.country.PL.title
paveliq
Poszukiwacz

Jakaś sugestia, pomoc, Ekspercie?